Easy Barf Sensitive

Dzięki uprzejmości sklepu z suplementami dla kotów Majo&MonRon Craft mieliśmy przyjemność testować preparat Easy Barf Sensitive.

5621654a489d972bf849cd2a9354

Produkt kupić można tutaj 🙂

W przeszłości wielokrotnie z powodzeniem stosowaliśmy podstawowy wariant produktu, Easy Barf Basic, nie mieliśmy więc wątpliwości co do jego smakowitości – walory barfa sporządzonego z dodatkiem tej mieszanki suplementów jak dotąd przemawiały do podniebienia każdego z naszych kotów 🙂

Celem testu było natomiast porównanie podstawowych parametrów jonogramu u naszych czterech stałych lokatorów – w teście brały udział:

  • Tula, 5 lat, kotka hodowlana;
  • Aurelka, 5 lat, kastratka – alergia na kurczaka, indyka i baraninę;
  • Arda, 3 lata, kotka hodowlana;
  • Beren, 2 lata, chwilowo nieczynny kocur hodowlany.

Pierwsze badanie wykonaliśmy gdy koty jadły mieszanki wg wyliczeń kalkulatora z forum Barfny Świat, drugie po wyczerpaniu opakowania Easy Barf Sensitive o wadze 250g.

W obu przypadkach koty jadły mięsa dobrej jakości i pochodzące z tych samych źródeł, wszystkie mieszanki miały białko w granicach 4,9-5,2 a źródło kwasów omega stanowiła mączka z kryla firmy Pokusa. W obu przypadkach koty dostawały codziennie dodatkowo około 200g gram whole prey (przepiórki, myszy, szczury).

Mieszanki z naturalnymi suplementami przeliczaliśmy tak jak zawsze – na bieżąco, dostosowując ilość suplementów do dostępnych mięs i bilansując je wg norm zawartych w kalkulatorze.

Mieszankę z Easy Barf Sensitive stworzyliśmy na podstawie przepisu producenta, a w kalkulatorze skontrolowaliśmy jedynie normę dla białka (wynosiła 4,97). Mieszanka wyglądała następująco:

8kg mięsa z jelenia
4,72kg tłustej wołowiny
876g serca wołowego
200g wątroby gęsiej
210,64g Easy Barf Sensitive
216g kryla
42 przepiórcze jaja

Mieszankę z Easy Barf Sensitive koty jadły od 2 maja do 18 czerwca, czyli 48 dni, po których powtórzyliśmy badanie kontrolując podstawowe parametry jonogramu kotów by przekonać się, czy żywienie ich gotowym preparatem nie wypłynęło na nie negatywnie.

Wyniki były następujące:

easy barf sensitive

Po 48 dniach stosowania gotowego preparatu wyniki pozostają w zakresie normy, jednak organizm każdego z kotów zareagował na taką samą dietę nieco inaczej.

U Aurelki, uczulonej na kurczaka, indyka i baraninę, i bardzo gwałtownie reagującej na alergeny w pokarmie – nie zaobserwowaliśmy żadnych niepokojących objawów.

Jakie wyciągnęliśmy z tego wnioski?

Easy Barf Sensitive sprawdzi się jako sposób karmienia kotów zdrowych, również tych, które zmagają się z ograniczeniami wynikającymi z alergii pokarmowych. Jest też praktycznym rozwiązaniem na czas wyjazdów oraz nieocenionym wsparcie w sytuacji, gdy kot ma trudności z zaakceptowaniem smaku czy zapachu naturalnych suplementów. Jako  metoda suplementowania mięsa, Easy Barf Sensitive bez wątpienia jest wart wypróbowania w przypadku osób dopiero rozpoczynających przygodę z barfem, które potrzebują czasu by oswoić się z narzędziami do sporządzania przepisów. Co więcej, ze względu na dobre zbilansowanie produktu, ułożenie przepisu z Easy Barf Sensitive również z użyciem kalkulatora jest bardzo proste – po przeliczeniu kilku przepisów w kalkulatorze pobranym z forum Barfny Świat, okazało się, że produkt również wg tego narzędzia spełnia normy dla większości mikroelementów.

Należy pamiętać jednak, że jak przy każdym wariancie barfa (a właściwie przy każdym sposobie żywienia w ogóle) wskazana jest okresowa kontrola parametrów krwi by upewnić się, że organizm kota otrzymuje wszystko, czego potrzebuje.

Leave a comment