Aurelka

DSC_0443

Grand International Premior

Aurelka Avocado PL

Rag f 04 (seal tortie mitted)

Urodzona 17.09.12
Rodzice Elektra z Aleje CZ i Napoleon Charming Eyes Pl
Nr rodowodu: (PL)FPL LO 51802
Badania: FeLV, FIV

Waga: 4,5kg

* * *

Aurelka, choć jest kastratką, jest ważnym elementem naszej hodowli i stanowi serce naszej kociej rodziny. Jest bardzo wymagającym kotem, dzięki czemu ciągle uczymy się czegoś nowego o delikatnej psychice i fizjologii gatunku, który koteczka dumnie reprezentuje.

Ten anioł w kociej skórze swoją słodyczą każdego jest w stanie rozłożyć na łopatki. Jak to u kocich aniołów była, Aurelcia pod białym puszkiem sierści skrywa oczywiście maleńkie diabelskie różki – czasem zdarzy się jej coś spsocić. My jednak jesteśmy bezbronni wobec jej wielkich, błękitnych, dziecięcych oczu – na Aurelkę nie sposób się gniewać.

Aurelka jest koteczką nieśmiałą i nieco wycofaną, bardzo wrażliwą na bodźce zewnętrzne. Bardzo łatwo sprawić jej wielką radość, ale równie łatwo – wyrządzić ogromną przykrość. Wzmacnianie jej pewności siebie to niekończąca się praca, która daje jednak nieskończenie wiele satysfakcji z każdego poczynionego kroku. Kiedy Aurelka poczuje się pewnie, zmienia się w czarującą, puchatą kulkę szczęścia. Nie wyobrażam sobie by mogło istnieć na świecie drugie stworzenie, które tak szczerze potrafi dać wyraz swojemu szczęściu, ekscytacji czy wdzięczności.

Powodów do radości Aurelka daje sobie wiele – za każdym razem gdy w naszym domu pojawia się coś nowego, Aurelcia wychodzi z założenia, że to prezent kupiony specjalnie dla niej. Będąc wielką smakoszką, każdy posiłek traktuje jak podarunek. Choć jej alergia pokarmowa stawia nam pewne wyzwania względem komponowania jadłospisu Aurelki, żywienie koteczki jest łatwe i przyjemne – to nie tylko urodzona barferka, która jako pierwsza w naszym domu zaczęła jeść mięso. Znakomitą część diety kotki stanowią posiłki whole prey, za którymi Aurelka przepada.

Mimo swojego zamiłowania do jedzenia Aurelka świetnie potrafi kontrolować swój apetyt i nigdy się nie przejada. Jej mocna budowa i burza futra sprawiają jednak, że Aurelka przypomina puchatego niedźwiadka, a porusza się z gracją słonia w składzie porcelany. Samej kotce absolutnie to nie przeszkadza w psotach na wysokościach – jest w naszej kociej rodzinie pionierką zarówno jeśli chodzi o wspinanie się na drzewa na spacerach, jak i skakanie ze zwinnością wiewiórki po kocich półkach zawieszonych w naszym domu.

Aurelka jest czarującą kocią osóbką, o której mogłabym pisać bez końca. To iskierka radości, która jest w stanie rozjaśnić nawet najciemniejsze momenty naszego życia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s