Arda

DSC_0214

International Champion

Arda LoveLorien*PL

Rag f 04 21 (seal tortie lynx mitted)

colorpoint cscs
seal BB
niesie rozjaśnienie Dd
pręgowana Aa
długowłosa M⁴M⁴

Urodzona 17.08.14r
Rodzice: IC Uljanka Koty Agaty PL i Nathaniel Lwie Serce PL
Nr rodowodu: (PL)FPL LO 75557

Waga: 4,7kg

drzewo gen2

Rodowód

* * *

Arda urodziła się 17 sierpnia 2014 roku, jako piąte kocię z naszego pierwszego miotu.

Tula, najwyraźniej przeczuwając jaką wielką osobowość przyjdzie jej wydać lada moment na świat, zarządziła przerwę w połogu, w czasie której pochłonęła dwie miseczki mięsa,  wypielęgnowała narodzone już kocięta i ucięła sobie krótką drzemkę. Gdy zabrała się znów do roboty – momentalnie na świat wyślizgnęła się duża, piękna dziewczynka, w której zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Od pierwszych chwil życia przykuwała uwagę obiecującą budową i bijącym od niej anielskim spokojem. Rozczulająco wisiała u wybranego cycuszka lub wtulała się w mamę, a gdy straciła źródło mleka, szukała go łagodnie, ale stanowczo. Od pierwszych sekund jej życia przeczuwaliśmy, że to ona pozostanie u nas jako pierwsza kotka hodowlana z naszym przydomkiem, dlatego ani przez moment nie wahaliśmy się, by nadać jej pełne znaczenia imię – Arda.

92.jpg

Nie myliliśmy się. Już w pierwszych tygodniach życia Arda dała się nam poznać jako ulepszona wersja swojej mamy. W tej małej kuleczce uwydatniły się wszystkie cechy charakteru i wyglądu, które lubimy w Tuli. Jako pierwsza nauczyła się mruczeć i szybko opanowała mruczenie do perfekcji. Podobnie jak Tula – umie mruczeć nawet z otwartym pyszczkiem!

Arda jest kotem o fenomenalnym charakterze, daje się nosić jak szmaciana lalka, a gdy okazuje nam miłość, rozdaje delikatne całuski języczkiem albo głaszcze nas po twarzach mięciutką łapeczką. Nie sposób nie kochać tego małego urwipołcia. To tak rezolutna i towarzyska koteczka, że nawet w tłumie ludzi i kotów na wystawach czuje się jak ryba w wodzie, chętnie też chodzi z nami na spacery oraz odwiedza kawiarnie i restauracje.

Bez tytułu1  DSC_0842.jpg  DSC_0774.jpg

Dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu do świata, Arda świetnie wpasowała się w nasze domowe stadko. Jeszcze gdy była podlotkiem, to już z Tulą rozumiały się świetnie – zaczepiały się i psociły jak stare kumpele, a czas i wspólne macierzyństwo jeszcze je do siebie zbliżyły. Aurelka wprost przepada za tym naszym przerośniętym kociątem, a Beren darzy Ardę niewysłowioną miłością.

DSC_0533

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s