Silikon silikonowi nierówy

Dzięki uprzejmości sklepu Zwierzakowo mieliśmy przyjemność przetestować mało popularny żwirek Mru Mru.

Choć nie jestem wielką fanką żwirków silikonowych, to jednak nie mogę przejść obojętnie obok tematu ich praktyczności. Silikon w kuwecie to taki lifehack, dzięki któremu pochylamy się nad kuwetą odrobinę rzadziej. Dlatego w jednej z czterech kuwet naszych kotów zazwyczaj znajduje się właśnie silikonowe wypełnienie.

Preferencje moich kotów co do używanego żwirku kończą się na zagadnieniu “to tu, a tamto tam”. Do silikonu trafiają płynne odchody, co zwalnia mnie z obowiązku wydłubywania ekskrementów spomiędzy granulek.

Testowałam już niejeden żwirek silikonowy – w mojej kuwecie gościły zarówno te droższe wersje, jak i zwykłe marketówki. Wśród nich były zarówno żwirki, do których wrócę chętnie, jak i te typu “nigdy więcej”. Mru Mru  z d e c y d o w a n i e  należy do tej pierwszej grupy. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że to jeden z najlepszych żwirków silikonowych, jaki gościł w naszych kuwetach.

Jego granulki są duże i ciężkie, więc nawet kosmate łapki Ragdolli nie były w stanie roznieść ich po domu. Mimo dosyć ostrych krawędzi nie zauważyłam, żeby chodzenie po nich sprawiło dyskomfort ani dorosłym kotom, ani kilkutygodniowym maluchom.

Pomimo dosyć intensywnego koloru ciemniejszych cząstek nie pojawiły się żadne przebarwienia na białych łapkach.

Żwirek okazał się chłonny ponad wszelkie oczekiwania – przez przeszło dwa tygodnie obsługiwał 3 dorosłe koty i 5 kociąt, a wciąż zachował rewelacyjną chłonność.

Pochłanianie, a później już maskowanie zapachów, również było zadowalające. Po około 2 tygodniach z kuwety wciąż nie było czuć moczu, natomiast zaczął wydobywać się z niej nasilający się mentolowy zapach, który co prawda nie doskwierał kotom, które chętnie korzystały z tej kuwety – za to ludziom już tak. Mimo wszystko, 14 dni to bardzo dobry wynik. Zazwyczaj zmianę wypełnienia z dezynfekcją kuwety wykonuję co max 7 dni.

Cena żwirku (ok 3,70zł/l) jest standardową ceną dla tego typu produktów, natomiast w połączeniu z dużą chłonnością możemy liczyć na pewne oszczędności.

35__1

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s