Kociaki mają już 10 tygodni

Kociaki mają już 10 tygodni i zachwycają nas i naszych gości swoją śmiałością, otwartością i rezolutnością. Zgodnie z naszymi pragnieniami, każdemu (no… pawie – ale o tym za chwilę) ich mama przekazała coś ze swoich licznych, charakterystycznych cech lub zachowań.

Altáriel

78

seal tortie mitted lynx

rezerwacja

Uwielbia ze mną spać. Jak tylko usiądę na chwilę – Altariel zaraz materializuje się przy mnie, zapadając w natychmiastową drzemkę. Musi mnie przy tym oczywiście dotykać. Czymkolwiek – główką, brzuszkiem, pleckami, łapką, ogonkiem – nieważne. Musi czuć, że jest przy niej człowiek – i wtedy śpi spokojnie.

Ariena

64

seal tortie

rezerwacja

Podobnie jak niegdyś jej matka, Ariena bawi się jak szalona. Jej imię to imię Ducha Ognia i ten duch zdecydowanie objawia się, ba! wybucha z cała mocą, jak tylko na horyzoncie pojawi się myszka, piłeczka lub wędka. Zresztą… cokolwiek. Wszak bawić się można wszystkim.

Aule

38

seal mitted

wstępna rezerwacja

Tego kociaka Tula się nie wyprze, o nie! Tulę czasem nieładnie nazywamy – małpą. A to przez jej małpie wrzaski, gdy czegoś chce, gdy chce nam coś oznajmić, wytłumaczyć czy wybić z głowy. Z czasem tak dobrze nauczyliśmy się rozmieć jej “słowne” komunikaty, że rozumiemy się z nią lepiej, niż z niejednym człowiekiem. Tak samo jest z Aulem. On również komunikuje się z nami używając do tego kocich “słów”.

Arda

86

seal tortie mitted lynx

zostaje z nami

Jeśli koty mają drugie imię, to drugie imię Ardy zdecydowanie brzmi – Mruczysława. Nie trzeba jej głaskać, by zaczęła mruczeć. Wystarczy na nią spojrzeć. Albo pogłaskać kocię, które leży dwa kociaki dalej. Albo spojrzeć na te kocię. Albo sięgnąć po coś, co leży nieopodal Mruczysławy. Albo poprawić się siedząc koło niej. Albo koło niej przejść. Albo strącić coś, co spadnie koło niej. Ba – nawet gdy skarcić tego urwiska się nie da, bo chwyt za kark to również pieszczota. Tula urwipołcia karcić też nie umie. Arda mruczy nawet wtedy, gdy Tula przychodzi za karę skrócić rozbójnikowi wibrysy. Każdy powód do mruczenia jest dobry. Gdy nie wiemy, gdzie się schowała – wołamy ją i podążamy za donośnym mruczeniem. Wołają – znaczy będą głaskać! Warto więc zamruczeć na zapas. Adra była pierwszym kociakiem, który zaczął mruczeć. Ona też najszybciej opanowała mruczenie do perfekcji. Podobnie jak Tula – umie nawet mruczeć z otwartym pyszczkiem!

Anarion

70

seal mitted lynx

rezerwacja

O Anarionie Rafał mówi czasem – mała Tula. Nie, nie trzeba dodawać “męska”. Tula to kawał chłopa, jest wystarczająco męska (gorące pozdrowienia dla sędziego, który na pewnej pięknej wystawie przez kilka chwil oceniał Tulę jako delikatnie zbudowanego kocura). Oczywiście, Ani nie jest nieodrodną kopią swojej mamy – wiele cech charakteru i wyglądu różni go od “oryginału”. Ale jest coś, czego nie da się podrobić – to ostre, przenikliwe spojrzenie. Mówimy na niego Doktor Kot – i to znakomicie do kociaka pasuje, bo czasem mierzy nas takim wzrokiem, jakby właśnie kończył dysertację, a jej tematem było pożałowania godne niedołęstwo ludzkich umysłów. Diagnoza jest taka, że przy tym kociaku można poczuć się naprawdę… głupim!

Atani

55

seal mitted

rezerwacja

Atani, Atani, Atani… to jest zagadka, nad którą głowiliśmy się przez dziesięć tygodni. W końcu doszliśmy do wniosku, że to musi być dziecko… Aurelki! Ta słodka nieporadność, wiecznie zdziwiona minka, okrągłe oczka, nierówno założone rękawiczki… Szczególnie te rękawiczki – Aurelka i Atani mają identycznie wymalowane, nieco za krótkie rękawiczki na prawych łapciach. Jakby tego było mało – od pierwszych tygodni życia to Aurelka w dużej mierze karmi Ataniego… fakt, przepiórkami – ale karmi!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s