Kociaki mają już 7 tygodni

To niesamowite obserwować, jak z tych jeszcze niedawno małych chomiczków, wyrastają pełnoprawne kocie osóbki. Ich ciałka nabierają już kształtów miniaturowych dorosłych kotów, a kociaki powoli zaczynają zdobywać się na niezależność. Mleka piją coraz mniej, zastępując je mięsem, same się myją, pamiętają gdzie stoi kuwetka i drapak oraz coraz częściej eksplorują otoczenie na własną łapkę.

Gdy jednak przyjrzeć się im uważniej, można doskonale zrozumieć, dlaczego wbrew tej pozornej kształtującej się samowystarczalności, maluchy powinny jeszcze kilka tygodni spędzić z mamą i rodzeństwem. Wchodzą właśnie w bardzo uciążliwy dla opiekunów czas sprawdzania granic wytrzymałości maminych (i ludzkich) nerwów, cierpliwości i wyrozumiałości. Nie mają jeszcze wyczucia i ostrymi jak szpilki ząbkami czy pazurkami są wstanie w szale zabawy wyrządzić niemałe szkody na ludzkiej skórze. Siłując się z rodzeństwem dopiero uczą się granic tolerancji na ból i taktu obowiązującego w zabawie, a gdyby miały jakieś wątpliwości, ich mama czuwa nad przestrzeganiem zasad kociej etykiety. Czujna mama pilnuje też, by kocięta nie zapomniały się, gdy okaże się, że pęcherz ciśnie, a do kuwety tak daleko… lub gdy świerzbią pazurki, a drapak stoi w drugim końcu pokoju.

Altáriel

45

seal tortie mitted lynx

wstępna rezerwacja

Atariel wygląda na ten moment prześmiesznie. Jak na Ragdolla jest koteczką o bardzo filigranowej budowie, co zdecydowała się zamaskować hodując sobie okrywę włosową na miarę Persa. Wygląda jak kula zmierzwionego futerka, na którą ktoś nakleił kocią buzię, uszka i oczka o fantastycznym, granatowym kolorze. To wszystko sprawia, że w tym momencie koteczka wygląda nieco pokracznie i nieproporcjonalnie, ale wierzę, że w miarę rozwoju jej budowa nabierze harmonii, a wtedy niejeden kot pozazdrości Księżniczce jej zniewalającego koloru oka i ekstremalnie długiego futerka.

Atani

38

seal mitted

wstępna rezerwacja

Atani to niezmiennie jedno z najbardziej pociesznych kociątek w miocie. Bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkich i wszystkiego, ciekawski świata, całuśny do granic możliwości – jest jak iskierka światła, która rozjaśnia życie. Wystarczy na niego spojrzeć i nie sposób powstrzymać uśmiechu – nie ma lepszego lekarstwa na jesienną chandrę. Dziurawe skarpetki, czarna bródka i kieszonka na brzuchu sprawiają, że mimo fajnej budowy i świetnego, głęboko niebieskiego koloru oka, Atani mija się ze standardem rasy. Jego niepoprawny wygląd choć martwi mnie jako hodowcę, kociakowi tylko dodaje zawadiackiego uroku.

Ariena

45

seal tortie

rezerwacja

Ariena to koteczka, z którą nie można się nudzić. To żywe srebro, któremu ciągle wpadają do głowy pomysły na nowe psoty. Każde miejsce jest dobre na zabawę, a każdy przedmiot – znakomitą zabawką. Z wielkim zainteresowaniem obserwujemy rozwój jej kolorów – na jej futerku malują się coraz to nowe beżowe ciapusie, które potem powolutku barwią się na rudo. Nie od parady mówi się, że tortie jest jak pudełko czekoladek!

Aule

31

seal mitted

wstępna rezerwacja

Aule wciąż okupuje podium dla najbardziej towarzyskiego kociaka w miocie. Uwielbia towarzystwo zarówno ludzi, jak i innych kotów – a najlepiej czuje się, gdy ma do dyspozycji i ludzi i koty, im więcej, tym lepiej. Wciąż wielki z niego gaduła, lubiący opowiadać nam uroczym świergotem o wszystkich swoich troskach i radościach. Choć jest lepiej pomalowany niż jego brat „bliźniak”, Atani, to niestety brak białej brody wyklucza jego udział w wystawach.

Arda

66

seal tortie mitted lynx

zostaje z nami

Arda z każdą minutą utwierdza nas w przekonaniu, że pozostawienie jej w hodowli to strzał w dziesiątkę. Z każdym dniem jest coraz piękniejsza – jej główka nabiera mocnych kształtów, co w połączeniu z ładnym profilem i płaskim szczytem głowy daje bardzo obiecujący efekt. Uszka na ten moment zapowiadają się na nieco zbyt duże, są za to ładnie zaokrąglone i zakończone fantastycznymi pędzelkami. Jej wielkie, mocne łapcie pozwalają nam mieć nadzieję, że będzie koteczką o nietuzinkowych rozmiarach. Wygląda też na to, że futerko będzie idealnym połączeniem  pożądanych przez nas cech okryw włosowych obojga rodziców. Ogonek zapowiada się na proporcjonalny, a kolor oka jest zadowalający. Jedynym mankamentem jej urody jest nieregularne rozłożenie koloru na łapciach.

Charakter Ardy to temat na osobną historię. To przerezolutna, przetowarzyska i przeprzytulaśna koteczka. Zawsze jest gotowa bawić się lub przytulać, a wystarczy na nią zerknąć, by zaczęła prężyć się, ugniatać i mruczeć. Daje się nosić jak szmaciana lalka, a gdy okazuje nam miłość, rozdaje delikatne całuski języczkiem albo głaszcze nas po twarzach mięciutką łapeczką. Jest też największym łobuziakiem ze wszystkich – jeśli gdzieś dzieje się coś, co nie powinno się dziać, to nie musimy sprawdzać, by wiedzieć, że jednym z psocących kociątek jest Arduchna. Z tego powodu Arda wciąż chodzi ze skróconymi wibrysami – Tula obgryzając je, strofuje niesforne kociątka.

Anarion

60

seal mitted lynx

wstępna rezerwacja

Anarion to niewyobrażalnie rozkoszny słodziak i marzyciel. Gdy buja w obłokach, przechyla słodko główkę na bok, a na jego pysiu maluje się uroczo rozmarzona minka. Podobnie jak jego mama, Ani  jest amatorem drapania po brzuszku, mamy więc bardzo często okazję oglądać jego pięknie wymalowane znaczenia mitted. W przypadku tego kociaka ładne rozłożenie koloru idzie w parze z obiecującą budową, która rekompensuje nieco zbyt jasny kolor oczu.

Advertisements

One thought on “Kociaki mają już 7 tygodni

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s