Kociaki mają już 5 tygodni

Kociaki kończą już 5 tygodni i rosną jak na drożdżach. Coraz większą część ich diety stanowią mięsne mieszanki. Mają już swoje preferencje, a gdy mieszanka nie odpowiada im gustom (np dodam do niej za dużo wody) – udają, że ją zakopują z wyrazem niesmaku na pyszczkach… Zupełnie jak ich mama. Równie podobnie jak ich mama podchodzą do tematu higieny osobistej – wszystko inne jest równie ważne, ale przednie łapki cała rodzinka ma odpicowane na błysk.

W ostatnim tygodniu wszystkie kociątka nauczyły się już same załatwiać swoje potrzeby i większość nie ma już problemu z umieszczaniem tego co trzeba w żwirku. Niektóre kociaki muszą potrenować jeszcze troszkę celowanie, gdy są już w kuwecie, ale nad tym czuwa pierwszorzędna nauczycielka – Tula.

Aurelka nauczyła kocięta drapać i wspinać się na słupek. Dotrzymuje też kociętom towarzystwa, szalejąc z nimi w szeleszczącym tunelu.

Coraz częściej mamy rano towarzystwo w postaci mruczących kuleczek tonących w naszej pościeli… czy można sobie wyobrazić lepszy początek dnia?

Altáriel

18

seal tortie mitted lynx

wstępna rezerwacja

Słodziutką Altariel gościmy na kanapie kilka razy dziennie. Zawsze przychodzi na poranne czułości, nie przepuści też żadnej popołudniowej drzemki. Każda okazja, by wtulić się w śpiącego człowieka to dla tego maleństwa gra warta świeczki. Równie co tulić, Altariel uwielbia się bawić. Szaleje bez opamiętania z resztą rodzeństwa, ale nie zapomina, że jest damą – nigdy nie wszczyna bójek, a gdy przez przypadek uwikła się w jakąś, to z gracją unika konfrontacji.

Altariel zapowiada się na koteczkę o filigranowej budowie, z pięknym, głębokim kolorem oka. Na jednej z tylnych łapek wybarwiły się niepożądane przy ciemne smużki, ale to ani odrobinę nie ujmuje jej czaru i uroku osobistego.

Atani

14

Fascynacja Ataniego istotami ludzkimi rośnie z każdym tygodniem. Maluch z wielkim zainteresowaniem i przesłodko rozdziawioną mordką przygląda się wszystkim pracom domowym. Wszystko, co dotyczy ludzi, jest dla niego nieskończenie zajmujące.

Atani zapowiada się na kociaka o bardzo poprawnej budowie i intensywnie wybarwionym futerku. Jedynym mankamentem jego urody są niesymetryczne rękawiczki i nieregularne skarpetki, ale to tylko dodaje jego interesującej osóbce zawadiackiego uroku.

Ariena

21

seal tortie

wstępna rezerwacja

Ariena to bardzo rezolutna i zabawowa panienka, ogromną część swojego czasu spędzająca na gonitwach z rodzeństwem. To przesympatyczny kłębuszek mruczącego, mięciutkiego futerka, z którym nie można się nudzić.

Jej obiecująca, misiowa budowa ciałka i przepiękna główka zwróciły naszą uwagę już kilka dni po porodzie i wciąż nie przestają nas zachwycać.

Aule

6

seal mitted

wolny

Aule to nieziemsko towarzyski kocurek. On po prostu nie znosi być sam! Gdy tylko nie ma się do kogo przytulić lub kogo zaczepić, kwituje to smutnym kwileniem. Jest to bardzo gadatliwy kociak, który opracował już całą gamę dźwięków. Bardzo lubi drapanie po pleckach i nawet na tą okazję przygotował specjalne, radosne pomiaukiwanie, którym zastępuje czasem tradycyjne mruczenie.

Z uwagą obserwujemy rozwój budowy Aulego – początkowo dosyć delikatna, teraz z każdym dniem nabiera coraz bardziej obiecujących kształtów. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza w połączeniu z niemal idealnym na ten moment rozłożeniem koloru.

Arda

19

seal tortie mitted lynx

obserwacja

Arda to córuchna mamusi. Nic dziwnego – jeśli chodzi o charakter, jest ulepszoną wersją Tuli. Mimo że mała ma zaledwie 5 tygodni, Arda z Tulą rozumieją się świetnie i już zaczepiają się i psocą jak stare kumpele.

Pilnie obserwujemy rozwój fizyczny Ardy. Zapowiada się o koteczkę o proporcjonalnej budowie i uroczej, bardzo poprawnej główce. Mamy nadzieję, że nie zawiedzie nas jej kolor oka i rozłożenie koloru.

Niestety – znów podobnie jak Tula! – Arda bardzo niechętnie pozuje do zdjęć… zdecydowanie bardziej woli przytulać się z aparatem, a jeszcze chętniej – z twarzą po jego drugiej stronie.

Anarion

22

seal mitted lynx

wolny

To zdecydowanie najbardziej rezolutny ze wszystkich kociaków. Na ten moment jest też jednym z najbardziej poprawnych kociątek, jeśli chodzi o wygląd. Aż trudno uwierzyć, że ten maluch urodził się najmniejszy i najsłabszy. Z drobniutkiego chucherka wyrasta nam kocurek o fajnych, mocnych kształtach, z bardzo poprawnie malującymi się oznaczeniami. Z fascynacją przyglądam się tej niesamowitej przemianie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s